prosto z bloga

Od kilku dni w sieci burzliwe dyskusje i komentarze na temat głosowania na logo dla Polski pod głośnym hasłem: "Nowe logo dla Polski", a przecież nie będzie ono zastępowało naszego godła! A Wy już głosowaliście? Jak oceniacie "sprężynkę" Wally Olinsa?

Nowe logo Polski

Swoją droga szkoda, że tego typu akcje kreują sami urzędnicy i sami wybierają wykonawcę (ba, znają go jeszcze przed rozpoczęciem akcji), bo dlaczego nie zorganizować międzynarodowy konkurs, gdy ma się do dyspozycji 200 tyś złotych i nie ograniczać się do jednej koncepcji (mimo, że całkiem dobrej) tylko jednego wykonawcy?

Szczegóły akcji i głosowanie dostępne na stronie organizatora dostępnej pod tym linkiem.


UPDATE

Znamy wyniki całej akcji, jak kto woli debaty społecznej. Wg Polaków to drugi projekt (środkowy na zdjęciu powyżej) okazał się najbliższy ich wizji potencjalnego logo i znaku handlowego dla naszego kraju. Zwycięski projekt zgromadził 96034 głosów z 187536 wszystkich głosów. Wyniki te nie są w żaden sposób wiążące i nie oznaczają, że zwycięski projekt jest już naszym znakiem towarowym.

Oto co możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu podsumowującym całą akcję i jej wyniki:

"W dniach od 14 października do 14 grudnia Polacy oddawali swoje głosy na jeden z trzech projektów logo, które wskazano jako potencjalny znak handlowy naszego kraju. Kampania wywołała bardzo ważną i szeroko zakrojoną debatę publiczną na temat ujednolicenia identyfikacji wizualnej naszego kraju. Projekt spotkał się z licznymi głosami poparcia, ale również krytyki. W opiniach Polaków przeważał pogląd o słuszności przyjęcia idei zawartych w Zasadach Komunikacji marki POLSKA, z sugestią dalszej pracy nad samą egzekucją w zakresie projektów logotypów. Dlatego dokument ten będzie punktem wyjściowym w dalszym procesie prowadzenia dialogu społecznego oraz procesu informacyjno-edukacyjnego w obszarze brandingu narodowego. Zapraszamy wszystkie środowiska do wyrażania opinii, prowadzenia dyskusji i konsultacji wokół poszukiwania symbolu handlowego dla marki POLSKA. Wasz wkład będzie nieoceniony w procesie ujednolicenia identyfikacji wizualnej naszego kraju."

Źródło